wtorek, 10 stycznia 2017

Jak uszyć kamizelkę (bezrękawnik) dla dzieci? - opis

   Szukałam wzoru na kamizelkę dla naszej 16 miesięcznej córeczki i znalazłam taki oto wykrój z opisem -  http://www.craftsy.com/user/74505/pattern-store
KLIK pdf.
  Opis jest w języku angielskim, jednak zdjęcia są na tyle wyraźne, że nie jest to takie trudne. Zaczęłam od wydrukowania całego opisu łącznie z wykrojem, skleiłam kartki do siebie tak jak jest w instrukcji - wykrój jest na dziecko od 12 miesięcy do 6 lat :)

Wykrój odrysowałam i wycięłam na 18 miesięcy, jednak od razu przedłużyłam z przodu i z tyłu boki kamizelki, aby była dłuższa. Kaptur też zrobiłam bardziej wysunięty, ale to rzecz gustu, chciałam aby córcia pod szyjką miała bardziej opatulone :)
Materiały jakie wzięłam, to polar i bawełna w kwiaty, materiały trzeba wcześniej zdekatyzować.
Ponieważ na polarze trudno odrysować wykrój, po prostu przypięłam go do materiału i wycięłam po obwodzie wzory zostawiając 1cm zapas za szew.

1 x tył: aby go wyciąć składamy polar na pół, przypinamy wykrój, kroimy i gotowe.

2 x przód: można każdy wykroić osobno ja również złożyłam polar razem i jednocześnie wykroiłam 2 przody.2 x kaptur


Po złożeniu już coś nawet widać :)Jeśli ktoś nie chce podszewki, bo polar jest już sam w sobie grubym materiałem, wystarczy wszystkie elementy maszynowo połączyć i kamizelka prawie gotowa :)

  Wzór jaki posiadam jest z podszewką, więc ja idę dalej. Mój polar będzie ocieplał od środka a na wierzch wykroiłam części z bawełny w kwiaty. Dalej kieruję się opisem i zdjęciami z pierwotnego wzoru.

Kaptur doszyty do materiału w kwiatki. Lewa strona.Prawa strona.Teraz łączę polar z bawełną, wszystko szyłam na owerloku Janome 990D (mogę go z czystym sumieniem polecić, mam go od niedawna, ale szycie na nim to czyta przyjemność, nic się nie plącze, ustawienie ściegu bajecznie proste, po prostu siadam i szyję). Cały czas kieruję się opisem, który podałam na początku kursu w linku. 


Dokończyłam wszystko wg wzoru i uwaga tak naprawdę powstała mi dwustronna kamizelka - ja wybrałam sobie tą stronę właściwą, uszyłam dziurki i doszyłam guziki.
Gotowa kamizelka - bezrękawnik :)
Moja modelka nie była statyczna i zdjęcia nieco nieostre, ale kamizelka jest super :)
--------------
Jeżeli w jakikolwiek sposób zainspirujesz się moim kursem, podziel się swoimi pracami. Chętnie Cię odwiedzę! 
Ściskam! 
                                                                                                 Dorota

2 komentarze:

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz po sobie - będę mogła i Ciebie odwiedzić:)

Nowsze wpisy Starsze wpisy Strona główna