piątek, 13 maja 2016

Jak zrobić wianek z kwiatów? - kurs krok po kroku

Wianek ze stokrotek – kurs krok po kroku
Razem z wiosna pojawiły się łąki z coraz to bardziej kolorowymi kwiatami. Pragnę przedstawić prosty sposób na wykonanie z delikatnych stokrotek wianka na głowę. Jest to wspaniała zabawa manualne dla dzieci, wianek wykonany jest bez użycia nitek, sznurków, wstążek lub jakichkolwiek innych pomocy.

Krok 1
Do wykonania wianuszka potrzebujemy tylko same stokrotki bądź inne polne kwiatki – uwaga łodyżki stokrotek powinny być jak najdłuższe!


Krok 2
Przystępujemy do wyplatania wianka, najpierw bierzemy 5 stokrotek na raz z najdłuższymi łodyżkami.


Krok3
Następnie przechodzimy do właściwej już czynności wyplatania wianka, przytrzymujemy wszystkie łodygi z 5 stokrotek i umieszczamy nowy kwiatek prostopadle do nich, tak jak na zdjęciu.


Krok4
Następny krok to oplatamy łodyżką między 5 główkami stokrotek a tą jedną, blisko główki stokrotki i łączymy z resztą łodyg.
Tu widać zgrabny splot.


Krok 4
Z kolejnym kwiatkiem robimy podobnie ale oplatamy już między poprzednią z następną główką kwiatka. Uwaga główki mają  być blisko siebie!Krok 5
Gdy już mamy pożądaną długość wianka, to kończymy nasze wyplatanie. Teraz wystarczy złączyć początek wianka z końcem i dołożyć jeszcze kilka kwiatuszków wsuwając końcówki ostatnich łodyg w pętelki  pierwszych kwiatków.


 

--------------
Jeżeli w jakikolwiek sposób zainspirujecie się moim kursem, podzielcie się swoimi pracami. Chętnie zajrzę na Wasze blogi! 
Ściskam! 
                                                                                                 Dorota

8 komentarzy:

 1. Oj, przywołałaś wspomnienia! Jako młode dziewczę robiłam takie wianki z wszystkiego co się dało;) Najczęściej były to właśnie stokrotki, mniszek i chaber.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami robię dziewczynkom ( wnusiom) a najgorzej wychodzi mi zakończenie.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudni to wyszło,u mnie znacznie gorzej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej jaki śliczny wianuszek. I jaki fajny kursik. Ciekawe czy bym sobie poradziła. Wątpię:)
  I żal mi trochę kwiatuszków bo szybko zwiedną:(

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie świeże wianki! Ja właśnie chcę zrobić sobie taki wianek całoroczny ze sztucznych kwiatów żeby powiesić na ścianę! Już nawet znalazłam bardzo konkretną hurtownię internetową tutaj http://pm-m.pl/276-artykuly-florystyczne gdzie kupię sztuczne kwiaty, ale nie za bardzo mam pomysł z czego zrobić podstawę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś nauczyłam się robić takie wianki będąc na kolonii - niestety już zapomniałam. Bardzo dziękuję za przypomnienie tej techniki :) Na łąkach akurat rośnie wiele kwiatów, a uwielbiam mieć je we włosach, więc będę plotła. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję pięknie za wszystkie dobre słowa i pozdrawiam każdego z osobna :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz po sobie - będę mogła i Ciebie odwiedzić:)

Nowsze wpisy Starsze wpisy Strona główna