środa, 11 grudnia 2013

Lampion z masy solnej - kurs krok po krokuLampion z masy solnej jest bogaty w symbole Bożego Narodzenia, co podkreśla jego świąteczny wystrój a zapalona świeca w lampionie oznaczają czuwanie i gotowość na przyjście Chrystusa - "Światłości Świata". 


Krok 1 Potrzebne będą:

- masa solna,

- świąteczne foremki do ciastek,

- wykałaczka,

- druciki,

- farba akrylowa biała,

- farba złota w sprayu,

- dekoracyjna wstążeczka.

Krok 2 Przygotowanie elementów lampionu.

Z masy solnej wycinamy 5 kółek o jednakowe średnicy, i jedno kółko 1,5 razy większe niż 5 pierwszych. W każdym z 5 kół na środku wykrawamy foremkami świąteczne kształty.


 Krok 2 Wykonanie otworów.

Wykałaczką wykonujemy po 2 otwory u góry każdego kółka i u dołu oraz po jednym z prawej i lewej strony.Na największym kole również wykrawamy np. serduszka, jednak tak, aby powierzchnia wycięć była mniejsza i można była postawić świeczkę lub wkład. Tu również pamiętamy o otworkach, jednak tym razem po obwodzie musi ich być więcej. Wszystko wstawiamy do nagrzanego piekarnika i suszymy w temperaturze 70 0 C.Z elementów, które zostały odciśnięte wykonujemy zgrabne pierniczki, które posłużą nam do ozdobienia wianka adwentowego.Krok 3 Malujemy elementy lampionu.

Na zmianę malujemy kółka białe i złote. Nie ma konieczności wykańczania lakierem, więc zostanie nam tylko ostatni etap łączenia elementów.Krok 4 Łączenie elementów lampionu.

Za pomocą drucików przez otworki, jednocześnie łączymy podstawę z bocznymi  kółkami i tak dookoła podstawy. Na wierzch można dodać jeszcze dekoracyjną wstążeczkę i włożyć do środka świeczkę. Mamy gotowy lampion, który będzie przydatny nie tylko w okresie adwentu, ale również będzie oryginalną dekoracją w wigilijny wieczór.


Serdecznie dziękuję za uwagę :)


7 komentarzy:

 1. Robiłem już dużo rzeczy z masy solnej, ale lampion to coś nowego :P Dzięki za pomysł! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Napewno zrobię. Super pomysł! Robiłam kilka dni temu aniołki i ,,pierniczki'' z zimowym krajobrazem i zamierzam je sprzedawać, ale lampion sprzedawać będzie się NAJLEPIEJ! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Zrobie napewno :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne! Wykorzystamy, zapisuję ::)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz po sobie - będę mogła i Ciebie odwiedzić:)

Nowsze wpisy Starsze wpisy Strona główna